Homeमनाेरञ्जन“जलजला राष्ट्रिय फिल्म एण्ड म्युजिक अवार्ड – २०८०” सम्पन्न’

“जलजला राष्ट्रिय फिल्म एण्ड म्युजिक अवार्ड – २०८०” सम्पन्न’

spot_img
spot_img

डि सिनेमा आर्ट्सको आयोजनामा “जलजला राष्ट्रिय फिल्म एण्ड म्युजिक अवार्ड – २०८०” सम्पन्न भएको छ । यस कार्यक्रममा दिनेश मुस्कानको अध्यक्षता रहेको थियो भने पुर्व सभामुख ओनसरी घर्ती मगरको प्रमुख आतिथ्यता रहेको थियो । कार्यक्रममा बरिष्ठ संगीतकार राजु सिंह, बरिष्ठ सर्जक तथा गायक बिन खाती, म्युजिक भिडियो कलाकार संघ की अध्यक्ष सम्झना बुढाथोकी, नायक जय किशन बस्नेत लगायत अन्य बिशेष अतिथीको रुपमा रहेका थिए ।

कार्यक्रममा कलाकार र पत्रकारहरुको बाक्लो उपस्थिती रहेको थियो । “जलजला राष्ट्रिय फिल्म एण्ड म्युजिक अवार्ड – २०८०” मा पत्रकारिता सम्मानद्धारा अग्रज सञ्चारकर्मी सुर्दशन आचार्य, रेडियो काठमाडौंका चन्द्रमणी गौतम, रेडियो मिरमिरेका राजु बोहरा, नेपाली रेडियो नेटवर्कका राजकुमार रायमाझी, स्पेश फोकेका समाचार सम्पादक खेम बहादुर बम, पत्रकार गीतकार तथा निर्देशक प्रकाश बराईली “अभिब्यक्ति”, हेल्लो टिभि नेपालका मिलन खत्री गरी ७ जना पत्रकार तथा सञ्चारकर्मीलाई सम्मान गरिएको थियो ।

साथै कार्यक्रममा सम्झना बुढाथा्की, पवन वाङ लामा, राजु सिंह, राज कुमार बगर, बिन खाती, माधब भण्डारी, निरेन श्रेष्ठ, नविन खड्का लाई बिशेष सम्मान गरिएको थियो । कार्यक्रममा नवराज दुरा बैध, राहुल बराईली, बिशाल बैरागी, सरता चौलागाई खनाल, आर्यन राउत, तिर्थ हुडगेल, एल बी बिश्वकर्मा, बृद्धी श्रेष्ठ, खगेन्द्र शर्मा, कमल काउचा आदी पनि सम्मानित भएका थिए । “जलजला राष्ट्रिय फिल्म एण्ड म्युजिक अवार्ड – २०८०” मा कार्यक्रम संयोजकको रुपमा बिरेन्द ओली रहेका थिए । यस कार्यक्रममा कार्यक्रम संयोजक बिरेन्द्र ओलीले स्वागत मन्तब्य राखेका थिए ।

“जलजला राष्ट्रिय फिल्म एण्ड म्युजिक अवार्ड – २०८०” मा प्रमुख अतिथीको रुपमा रहेकी पुर्ब सभामुख ओनसरी घर्ती मगरले दिप प्रज्वलन गरी कार्यक्रमको उद्घाटन गरेकी थिईन् । “जलजला राष्ट्रिय फिल्म एण्ड म्युजिक अवार्ड – २०८०” मा अवार्ड पाउन सफल ब्यक्तिहरुको नामावली यस प्रकार छ :

१. लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नृत्य निर्देशक
शिवजी क्षेत्री – मैसाप

२. लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट मोडल (पुरुष)
बद्री प्रसाद तिवारी – वर सुकेको

३.लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव मोडल (पुरुष)
तारा पुन – लाहुरे हुन सकिन

४.नेपाली चलचित्र सर्वोत्कृष्ट खलनायक
सुशिल देवकोटा – छक्का पन्जा ४

५. नेपाली चलचित्र सर्वोत्कृष्ट नायक
जय किसन बस्नेत – हिरो नम्बर वान

६. नेपाली चलचित्र सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
दिपक लामा – देउरालीमा लाएको माया

७.लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव गायक
गणेश सेन्चुरी – मेरो त लेकैमा घर छ

८. लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव गायिका
सिमा नेपाली – जेल चलान द्द

९. लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट संगीत संयोजन (एरेन्ज)
जीवन बडु – ठुलै भुल गरें

१०. सर्वोत्कृष्ट दोहोरी नव गायिका
प्रभा राई – मायाको शिलशिला

११. लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट गीतकार
तुकमान बि.क.(गोपाल) – बाटो मृत्युको

१२. लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट संगीतकार
गणेशबाबु बि.क. – सम्झी रुदै छु

१३. लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव गीतकार
टंक डुम्रे – चर्को लाग्यो घाम

१४. लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट संगीतकार
राम सरण पाण्डे – पानी संगै असिना

१५.आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट गायक
अर्जुन बुडाथोकी – हेलम्बुको बजारमा

१६. आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट गायिका
मञ्जु उपासना – हेर्दा हेर्दै

१७. आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट छाँयाकार
अनिल कटुवाल  – जातै ठुलो भो

१८. आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
भुवन श्रेष्ठ (मुस्कान) – माया गरेकै हो

१९. आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल (पुरुष)
अभि सुनार – म रोडमा तिमी करोडमा

२०. आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल (महिला)
आशा विश्वकर्मा – पिरतीका तरंग

२१. काठें भाका सर्वोत्कृष्ट गायक
अमन एकल – राम कृष्ण पाण्डे पानी संगै असिना

२२. तिज गीत सर्वोत्कृष्ट गायक
एम टि महर – पांच दिन भात खांदिन

२३. तिज गीत सर्वोत्कृष्ट गायिका
सुभद्रा पौडेल – मै दुखी

२४. तिज गीत सर्वोत्कृष्ट नव गायक
टंक खड्का – पांच दिन भात खांदिन

२५. तिज गीत सर्वोत्कृष्ट नव गायिका
सकुना श्रेष्ठ – रानी झैं गमक्क

२६. तिज गीत सर्वोत्कृष्ट नृत्य निर्देशक
एकेन्द्र सारा शंकर – रानी झैं गमक्क

२७. तिज गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल (पुरुष)
कमल निर्जन – झगडा

२८. तिज गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल (महिला)
रना नेपाल – चुल्ठी बाटेको

२९. टेलिसिरियल सर्वोत्कृष्ट लेखन
खिर बहादुर पौडेल – घण्टे

३०. टेलिसिरियल सर्वोत्कृष्ट हास्यकलाकार (पुरुष)
बेगम नेपाली – गाह्रो छ हो मलाई

३१. टेलिसिरियल सर्वोत्कृष्ट हास्यकलाकार (महिला)
अनुमती नेपाली – भद्रगोल

३२. टेलिसिरियल सर्वोत्कृष्ट हास्यकलाकार नव (पुरुष)
कुल बहादुर वली – भद्रगोल

३३. टेलिसिरियल सर्वोत्कृष्ट हास्यकलाकार नव (महिला)
गीता थापा पराजुली – भुण्टी

३४. टेलिसिरियल सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
सरिता बस्नेत – आंटिलो लाहुरे

३५.टेलिसिरियल सर्वोत्कृष्ट कलाकार
मोहन भण्डारी – अर्थ माईतीको

३६. टेलिसिरियल सर्वोत्कृष्ट नव कलाकार
राज कुमार ओडारी – मनरुपा

३७. सर्वोत्कृष्ट डेउडा गायक
भुवन प्रकाश बडु – फुल कोपिला

३८. सर्वोत्कृष्ट राष्ट्रिय भावको गीत
मोहन बहादुर बम – बीर गोर्खाली

३९. सर्वोत्कृष्ट श्रृङगार म्युजिक भिडियो
अस्मिता श्रेष्ठ – चिसो हावा सरर

४०. सर्वोत्कृष्ट लोक पप गायक
होम बहादुर सुनार – दिईसके यो जोवन

४१. सर्वोत्कृष्ट लोक पप
कमला गौतम मुस्कान – औधी माया

४२. सर्वोत्कृष्ट ¥याप गीत
सागर सुनार – संघर्ष

४३. लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट गायक
जनानेन्द्र शाही – तिम्रो माया हो कती गहिरो

४४. लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट गायिका

कामना वली – कैले कमाउनी

४५. सर्वोत्कृष्ट दोहोरी गायक
विशाल रायमाझी – पुर्वै धरान

४६. सर्वोत्कृष्ट दोहोरी गायिका
विष्णुमाया गुरुङ – पानी मीठो तिर्तिरे धाराको

४७. लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट छायाकार
विरेन्द्र परियार – पुगेन मनको धोको

४८. लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट सम्पादन
अनिल विष्ट प्युठानी – कान्छु मायालु

४९. लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
नेत्र बहादुर गुरुङ – जाउ घुम्न पोखरा

५०. सर्वोत्कृष्ट दोहोरी नव गायक
रोशन वली – साईनो

५१. लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट मोडल (महिला)
सन्ध्या सानु – नाईं भन्छ मायाले

५२. लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव मोडल पुरुष (क्ब्म्)
लेख बहादुर पुन – नरोउ धर्केर

५३. आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट गीतकार
मनोज सिग्देल युरेश – आफ्नै सासको छैन भर

५४. बाल गायक
अर्पण परियार – कुश्मा बलेवा

जुरी अवार्ड

१. लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव मोडल पुरुष (क्ब्म्)
सुजन बाबु गुरुङ – भेटें धरान छुट्यो धनकुटा

२. टेलिसिरियल सर्वोत्कृष्ट नव कलाकार
गोमा लामिछाने – आंटिलो लाहुरे

३. सर्वोत्कृष्ट लोक पप गायक
सुर्य कुमार बोहोरा – जस्ट काली

४. लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट गायिका
सबिता परियार – गावै रमाईलो

५. सर्वोत्कृष्ट दोहोरी गायक
यज्ञ सापकोटा – चर्को लाग्यो घाम

६. लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव गायक
विष्णुबहादुर विश्वकर्मा – बांसको चोया

७. लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट संगीत संयोजन
रमेश सेन्चुरी – रुनलाई त हो नी माया लाउनी

८. सर्वोत्कृष्ट दोहोरी नव गायिका
कमला घर्ती मगर – पानी परेर

९. आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल पुरुष
अभिषेक पर्वते – यो मनले चाहेको तिमीलाई

१०.तिज गीत सर्वोत्कृष्ट गायिका
रुचि घिमिरे – स्वामी ज्यू

११. तिज गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला
आयुश्मा सिम्खडा – फुलेको दारी

१२. लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट गायक
डम प्रकाश पुन – लाहुरे हुन सकिन

१३. टेलिसिरियल सर्वोत्कृष्ट हास्यकलाकार पुरुष
राम थापा – आटिलो लाहुरे

१४. टेलिसिरियल सर्वोत्कृष्ट कलाकार
सम्झना अधिकारी – सिंखडा माईला

पब्लिक च्वाईस
१५. तिज गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला
अन्जु सुनार – रानी झैं गमक्क

१६. सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला
मनिषा राई – पल्नटनको लाहुरे दाई

spot_img
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular